FESTYN PARAFIALNY W JANKOWCACH

5 sierpnia już po raz IX odbył się w Jankowcach festyn parafialny. Na licznie przybyłych gości oraz parafian czekało mnóstwo atrakcji.

Wśród gwiazd wystąpił zespół Shantel prezentując wielkie hity muzyki disco polo, Teatr- Kabaret Leopolis w humorystycznym pokazie taneczno-muzycznym oraz zespół Zorba w rytmach muzyki greckiej.

Na scenie wystąpiły również zespoły lokalne: Diament w pięknym pokazie tanecznym , Janko z Jankowiec z muzyką ludową i biesiadną oraz Jankowskie Promyki, które rozpoczęły festyn występem ,,Barwy mojej Ojczyzny” o tematyce patriotycznej upamiętniający jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Podczas festynu można było skorzystać z licznych atrakcji takich jak strefa dla dzieci, konkursy z funkcjonariuszami policji, strzelanie z łuku . Po raz pierwszy byli z nami funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy, dokonali pokazu sprawności fizycznej oraz znajomości sztuk walki oraz taktyk interwencyjnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne, które przyciągały zapachem swojskich potraw.

Kupując los-cegiełkę można było wylosować cenne nagrody. Finałem festynu było losowanie nagród głównych. Szczęśliwcy wylosowali laptop, weekendowy pobyt w hotelu oraz,,Wielką Księgę Patriotyczną ”wydanie specjalne z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i dołożyli cegiełkę na tak szczytny cel jakim są prace wykończeniowe naszego nowego kościoła.

Słowa wdzięczności kierujemy do firm, instytucji, zakładów pracy, sklepów, sponsorów indywidualnych i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.