KARNAWAŁOWY TURNIEJ

7 stycznia 2017 r. w Domu Strażaka w Jankowcach odbył się karnawałowy turniej gry w piłkarzyki stołowe, który cieszył się dużym zainteresowaniem. O tytuł mistrza Jankowiec rywalizowało 18 drużyn w tym dwa zespoły żeńskie.

W sumie rozegrano 40 meczy. Różnica wieku między najstarszym a najmłodszym zawodnikiem wynosiła 52 lata. Podczas rozgrywek panowała bardzo miła i sportowa atmosfera a poszczególne mecze dostarczyły nam wiele emocji. Oprócz zawodników na turniej przybyło wielu sympatyków i kibiców. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Leskiego Centru Edukacji, Promocji i Sportu Pan Tomasz Wojtanowski. Wyniki turnieju są następujące:

I miejsce i tytuł mistrza zdobyli Ryszard Giermak i Rafał Gierula;

II miejce -Krystian Uzdejczyk i Kamil Uzdejczyk

III miejsce -Mateusz Franke i Szymon Gierula

Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Pucharem został też nagrodzony najmłodszy uczestnik Damian Szymczakowski. Dyplom najbardziej doświadczonego zawodnika otrzymał Pan Bogusław Adamiak. Puchar w kategorii drużyny żeńskiej otrzymały Patrycja Dżugan i Sylwia Uzdejczyk.

Obowiązki sędziego głównego pełnił Pan Zbigniew Bryndza, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju i czuwanie nad jego sprawnym przebiegiem .Dziękujemy również Panu Kacprowi Bryndza za przygotowanie dyplomów oraz członkom rady sołeckiej i Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Jankowiec za pomoc w przygotowanie tegorocznego turnieju. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na turniej w przyszłym roku.