Nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę objawień

Każdego 13 dnia miesiąca, począwszy od maja do października, na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie, w naszej parafii odprawiane jest nabożeństwo fatimskie, którego celem – zgodnie z życzeniem Matki Bożej – jest przede wszystkim pokuta i dążenie do nawrócenia.

W tym roku 13 maja nabożeństwo miało szczególny charakter, ponieważ obchodziliśmy 100 rocznicę objawień fatimskich. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Czesław. W homili kapłan przedstawił historię objawień fatimskich oraz zwrócił uwagę na to, że warto w tym roku sięgnąć do orędzia, jakie przekazała Maryja w swoich objawieniach, modlić się żarliwie na różańcu, wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za popełniane grzechy, praktykować pierwsze soboty miesiąca i wejść na drogę osobistego nawrócenia.

W licznym gronie parafian po Mszy Świętej wyruszyliśmy w uroczystej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej ścieżkami ogrodu różańcowego. Przesuwając paciorki różańca i śpiewając pieśni Maryjne dziękowaliśmy za dar tych objawień powierzając Matce Bożej nasze rodziny.

Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo oraz różaniec fatimski w ogrodzie różańcowym (od V do X).