Piknik charytatywny i turniej sołectw w Jankowcach

,,Jeden z najgłębszych sekretów życia

polega na tym, że tylko to wszystko

co robimy dla innych, jest tym,

co naprawdę warto robić”

,,Dar serca dla Jacka”-pod takim hasłem odbył się w niedzielę 8 lipca w Jankowcach piknik charytatywny.

Jacek to 38 letni mężczyzna , mąż i ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Razem ze swoją rodziną mieszka w Wielopolu, jednak w Jankowcach zna Go każdy ponieważ tu się urodził, spędził dzieciństwo i młodzieńcze lata. Ułamek sekundy sprawił, że zmieniło się Jego życie oraz świat własnych priorytetów i marzeń. Na początku maja w wyniku upadku z niewielkiej wysokości doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Dziś wierząc, że to nie koniec rozpoczął trudną, długą i kosztowną rehabilitację w Krakowie. Dochód z pikniku został w całości przekazany na jego dalsze leczenie. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji : występy artystyczne, strefa dla dzieci, swojskie kulinaria, losy z nagrodami.

Podczas pikniku odbył się również turniej sołectw w następujących konkurencjach:rzut wałkiem, rzut jajkami, przeciąganie samochodu sołtysa, kantowanie opony, strzelanie z łuku do tarczy, przeżynanie drewna. W turnieju udział wzięło 6 sołectw z naszej gminy i 3 sołectwa z gmin sąsiednich . Uzyskane przez sołectwa wyniki złożyły się na następującą tabelę końcową:

  1. Hoczew

  2. Łączki

  3. Bezmiechowa Górna

  4. Jankowce

  5. Glinne

  6. Nowosiółki

  7. Wielopole

  8. Łukawica

  9. Sanoczek

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania a zwycięskie sołectwa puchary oraz nagrody rzeczowe. Nad poprawnością oraz sprawnym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwał niezawodny w konkurencjach sportowych duet ojciec i syn- Zbigniew i Kacper Bryndza.

W organizację pikniku zaangażowali się mieszkańcy Jankowiec przy ogromnym wsparciu sąsiadów z Glinnego , mieszkańców Wielopola oraz Centrum Integracji Społecznej w Sanoku (grupa gastronomiczno-cateringowa). Ogromny wkład i wielkie serce okazali sponsorzy indywidualni oraz okoliczne firmy i instytucje. Wszystkim w imieniu Jacka , Jego rodziny oraz organizatorów pikniku składam serdeczne podziękowania. To co wydarzyło się w to niedzielne popołudnie pozostawia w nas optymizm i refleksję, że w takich trudnych momentach jakie przeżywa obecnie Jacek i Jego rodzina jesteśmy wspólnotą, która może wzajemnie na siebie liczyć i w potrzebie wyciąga pomocną dłoń . Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i byli w ten dzień razem z nami. Jeden z mieszkańców tak podsumował to niedzielne popołudnie ,, Takie wydarzenia i spotkania jak dzisiejsze są naszą wartością”.