VIII FESTYN PARAFIALNY W JANKOWCACH

,, Nawet za chmurne deszczowe dni za wszystko Panie dziękuję Ci…”-słowami tej religijnej pieśni rozpoczęto VIII festyn parafialny w Jankowcach, który po raz pierwszy odbywał się przy deszczowej pogodzie. Mimo tego na festyn przybyli nie tylko mieszkańcy parafii ale także goście spoza naszej gminy i powiatu. Wszystkim towarzyszyła radosna i gorąca atmosfera.

Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Powiatu Leskiego Pan Andrzej Olesiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani Barbara Jankiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Bebkiewicz, Wiceprzewodniczący Pan Łukasz Podkalicki oraz radni gminni i powiatowi.

Na scenie prezentowały się taneczne i muzyczne zespoły takie jak: dziecięca grupa taneczna ,,Jankowskie promyki”, solistka Izabela Kaciuba, kapela ludowa ,,Janko z Jankowiec”, zespół rokowy ,,Polaryzacja”. Gwiazdami festynu była grecka grupa muzyczna ,,Zorba” oraz kapela góralska ze Szczyrku ,,Hajduk”.

Występy przeplatały licytacje rękodzieła artystycznego . Tłok panował przy stoisku, gdzie można było zakupić cegiełki z upominkiem i wylosować przeróżne nagrody. Nagrodą główną była pralka. Drugą nagrodą była kosiarka, trzecią pobyt weekendowy w hotelu Salamandra a czwartą obraz z pejzażem.

W ten deszczowy dzień dużym powodzeniem cieszyły się stoiska kulinarne z ciepłymi posiłkami przygotowanymi przez mieszkańców Jankowiec i Glinnego. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna pod gwiazdami ale już bez deszczu przy zespole Lipstic z Brzozowa.

Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim za obecność oraz dar serca przy wsparciu budowy kościoła w Jankowcach. Wszystkich darczyńców polecamy naszym modlitwom podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę.